الإحصائيات بلوق: هناك الآن 5624 المادة على الموقع

در باره ما

بسم الله النور
قُلْ هَاتُواْ بُرْهَانَکُمْ إِن کُنتُمْ صَادِقِینَ

فَلْیُبَلِّغِ الْحاضِرُ الْغائِبَ وَالْوالِدُ الْوَلَدَ إِلی یَوْمِ الْقِیامَةِ

این سایت با تلاش خیرین گمنام و در راستای امر به معروف و نهی از منکر و به منظور جمع آوری تناقضات و مخالفتهای اهل سنت با قرآن مجید و سنت نبوی طراحی و  در محیط علمی بکارگیری گردیده است.در این سایت تمام مدارک و بحثهای مربوطه علمی،بدور از تعصب و حب و بغض به شخصیتهای صدر اسلام و از منابع اهل سنت و از باب استدلال (وَ جادِلهُم بالتی هِی احسنُ)و برای اتمام حجت آورده  شده است  و  این به آن معنی نیست که مدارک اهل سنت مورد وثوق و تایید شیعه  می‌باشد.

اصولا پراکندگی مذاهب در اسلام ، به عدول شیعیان از مذهبشان و گرویدن به مذهب جمهور متوقف نیست و نیز بر عدول از مذهبشان هم موقوف نیست؛ بلکه اتفاق و اتحاد مسلمانان از این طریق صورت می‌گیرد که مذاهب جمهور، مکتب اهل بیت علیهم السلام را هم ، اقلا ، چون یکی از مذاهب خود بداند. آن چنان که نظر پیروان هر کدام از مذاهب شافعی، حنفی، مالکی و حنبلی نسبت به شیعه‌ی آل محمد صلی الله علیه و آله ، هم چون نظرشان نسبت به پیروان آن مذهب دیگر باشد. از این راه است که پراکندگی مسلمین کمتر و پیوند اجتماعیشان از آنچه که هست بهتر خواهد شد.
البته اختلاف بین مذاهب چهارگانه‌ی اهل سنت، کم‌تر از اختلاف بین آنها و مذهب شیعه نیست. شاهد گویای این سخن، هزاران کتاب است که در اصول و فروع مذهب این دو گروه تالیف یافته است. پس چرا در میان مسلمانان شایع می‌سازند که شیعه مخالف اهل سنت است اما شایع نمی‌کنند که اهل سنت مخالف شیعه اند؟ و چرا شایع نمی‌سازند که گروهی از اهل تسنن مخالف گروه دیگرند؟سوالی که شیعیان از اهل سنت میپرسند اینست که : اگر جایز است که چهار مذهب وجود داشته باشد؛ چرا پنج تای آن جایز نیست؟ چطور ممکن است چهار مذهب موافق با اجتماع و اتحاد مسلمانان باشد؛ اما همین که به پنج تا رسید اجتماع از هم پاشیده شده و مسلمانان هر کدام به راهی می‌روند؟چه شده که مذاهب اربعه، تابعان مذهب اهل بیت علیهم السلام را سبب قطع پیوند اجتماعی و پراکنده شدن می‌دانند؛ اما پیروان دیگر مذاهب را هر چند از نظر مذهب، نظریه، مشرب و خواسته‌ها متعدد و مختلف باشند، باعث اجتماع دل‌ها و اتحاد عزم‌ها می‌پندارند؟
این گنجینه عظیم شامل هفده هزار حدیث از اهل خلاف در رد خوشان است که به همت سایت جهانی سنت به چندین زبان در حال ترجمه میباشد و اسکن کتب هم در آن آورده میشود.سعی شده است حتی با لینک احادیث به سایت‌های معتبر اهل خلاف حجت بر اهل سنت و جماعت تمام شود. انشالله

تعداد مطالب:5624
تعداد ترجمه ها:603
تعداد تصاویر منابع:7529